Politechnika Warszawska otwiera nowoczesne Laboratorium LATIS

W dniu 28 stycznia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Turbin Lotniczych i Spalania (LATIS). Prowadzone w nim będą m.in. prace badawcze z zakresu wewnętrznej aerodynamiki silników lotniczych i spalania.

III Polski Kongres Gospodarczy „Stop Biurokratyzmowi”

27 stycznia 2016 roku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej gościło uczestników III Polskiego Kongresu Gospodarczego. W otwarciu wydarzenia wziął udział prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Podsumowanie roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Rok 2015 był dla naszej Uczelni czasem wyjątkowych wydarzeń, w których uczestniczyła cała społeczność Politechniki Warszawskiej. Przeżyjmy to raz jeszcze, przywołując fakty ze stuletniej tradycji oraz obchodów w PW.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2016

Politechnika Warszawska w roku 2016 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Politechnika Warszawska i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały list intencyjny o współpracy

W dniu 14 stycznia 2016 r. prof. Jan Szmidt, Rektor PW oraz Radosław Obolewski i Maciej Lew-Mirski, Członkowie Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.

Politechnika Warszawska otwiera nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych

Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3.

Międzynarodowe seminarium „Wdrażanie Circular Economy w Polsce”

8 stycznia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej dyskutowano na temat społecznych korzyści z gospodarki o obiegu zamkniętym. W seminarium wzięli udział polscy i zagraniczni goście.

Licytacja unikatowych bombek władz Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2016

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Podpisanie listu intencyjnego Smart City Płock

Politechnika Warszawska i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisały z Miastem Płock list intencyjny w zakresie wspólnego przedsięwzięcia obejmującego m.in. działania na rzecz bezpieczeństwa.

Otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów

W dniu 11 grudnia 2015 w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku miało miejsce uroczyste otwarcie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów.

Siedem Bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego w Politechnice Warszawskiej

LXXXVI koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli pod batutą Krzysztofa Pendereckiego zakończył obchody jubileuszowego roku 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Rada Wydziału MiNI PW na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

26 listopada 2015 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych z okazji obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Dwa lata Centrum Informatyzacji PW

W dniu 26 listopada br. odbyło się uroczyste spotkanie pracowników Centrum Informatyzacji PW. Uczestniczyli w nim prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW, nadzorujący obszar zadań informatyzacji Uczelni oraz dr Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW, któremu bezpośrednio podlega CI PW.

Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Mechatroniki

W dniu 4 listopada 2015 r. Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej uczcił 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni uroczystym posiedzeniem Rady Wydziału.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. Politechnika Warszawska wzięła udział w Kiermaszu Świątecznym przed Gmachem Głównym PW. Pozyskane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na świąteczne stypendia dla studentów.

Otwarcie Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu PW

24 listopada 2015 r. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej dokonał otwarcia nowej części budynku, którego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku. Nowoczesne laboratoria mają gwarantować wysoki standard warunków nauczania.

„Współpraca nauki z gospodarką” - konferencja na 20-lecie Nagrody Siemensa

19 listopada 2015 w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki oraz 20-lecia Nagrody Siemensa odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Współpraca nauki z gospodarką”.

Debata „Czyńcie sobie Ziemię poddaną”

Spotkanie zorganizowane 20 listopada br. w Politechnice Warszawskiej  i nawiązujące do papieskiego „Dziedzińca Dialogu”, obok prof. Jana Szmidta, Rektora PW zaszczycił swoją obecnością Kardynał Kazimierz Nycz.

Politechnika otwiera nowoczesne Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

19 listopada 2015 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej jednostki Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).