Zespół pracujący nad projektem Bio-Implant nagrodzony Luminatus 2015

Zespół projektowy Politechniki Warszawskiej, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odebrał 13 kwietnia 2015 r. nagrodę Luminatus 2015.

Promocja Politechniki Warszawskiej w Chinach

W dniach 16-20 marca 2015 r. Patrycja Kluź z CWM PW, złożyła wizytę w Chinach. Spotkania dotyczyły realizacji nawiązanych dotychczas umów i promocji Politechniki Warszawskiej w tym kraju.

Posiedzenie Podkomisji Przemysłu Obronnego w Politechnice Warszawskiej

9 kwietnia 2015 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Podkomisji Przemysłu Obronnego SKON (Sejmowej Komisji Obrony Narodowej). Omówiono m.in. rolę nauki w służbie obronności kraju.

Targi edukacyjne w Mongolii z CWM PW

W dniach 28-29 marca 2015 r. reprezentantki CWM PW: Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska wzięły udział w targach edukacyjnych „18th International Education Exhibition 2015” w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

Politechnika Warszawska na targach EDUFAIRS

W dniach 17-30 marca 2015 r. nasza Uczelnia reprezentowana przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PW oraz Studium Języków Obcych PW wzięła udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie.

Wystąpienie prof. Marka Niezgódki z ICM UW na seminarium Politechniki Warszawskiej

W dniu 31 marca 2015 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się kolejne z codwutygodniowych spotkań w ramach seminarium „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

Politechnika Warszawska i Powiat Płocki kontynuują współpracę

W dniu 31 marca 2015 r. zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy na kolejne trzy lata pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Powiatem Płockim. Wspólne działania obejmą m. in. popularyzację osiągnięć naukowych i organizowanie imprez kulturalnych.

Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

25 lat odrodzenia samorządu terytorialnego

Politechnika Warszawska, odpowiadając na apel Prezydenta Bronisława Komorowskiego, włącza się w obchody 25 Lat Samorządności. W tym roku mija bowiem ćwierć wieku od momentu, w którym samorząd terytorialny odrodził się na nowo.

XXXI Poligraficzne Konfrontacje o wadach papieru

XXXI Poligraficzne Konfrontacje pt. Wady papieru, obciągi a błędy w procesie offsetowego drukowania zwojowego w technologii cold-set i heat-set już za nami. Marcowe spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Stanisław Stachowicz zakończył pracę dydaktyczną

4 marca w Zakładzie Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW miała miejsce uroczystość zakończenia pracy dydaktycznej dr inż. Stanisława Stachowicza. Spotkanie zorganizowali pracownicy Zakładu i Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

23 marca 2015 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz wręczenia Medalu Młodego Uczonego i Odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Podpisano porozumienie o współpracy z Petrotelem

W dniu 24 marca 2015 roku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Petrotel Sp. z o.o. dotyczące wykorzystania wzajemnych potencjałów w ramach wymiany doświadczeń.

100-lat Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku swój jubileusz. 20 marca 2015 r. uroczyście zainaugurowano obchody 100-lecia istnienia Wydziału, które wpisują się w 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni.

Prof. Jerzy Duszyński wybrany na stanowisko prezesa PAN

Prof. Jerzy Duszyński będzie przez cztery lata prezesem Polskiej Akademii Nauk - zdecydowali w czwartek 19 marca 2015 r.  członkowie Zgromadzenia Ogólnego PAN. Zastąpi na tym stanowisku prof. Michała Kleibera.

Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

17 marca 2015 r. obchodzono 85. rocznicę urodzin prof. Zbigniewa Grabowskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jubileusz miał miejsce w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej.

Oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w PW

16 marca 2015 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Władz Uczelni, Władz Wydziału EiTI, CWM, SSPW oraz profesorowie prowadzący zajęcia i zagraniczni studenci.

Wizyta delegacji z Chin

W dniu 13 marca 2015 r. Prezydent North China University of Technology wraz z towarzyszącą mu delegacją złożyli oficjalną wizytę w Politechnice Warszawskiej. Celem wizyty było odnowienie zainicjowanej w 2004 r. współpracy.

PW i Thales podpisały list intencyjny o współpracy w obszarach naukowym i badawczo-rozwojowym

12 marca 2015 PW i firma Thales podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Kooperacja obejmie wspólne opracowania w obszarze obrony powietrznej, technologii kosmicznych oraz platform bezzałogowych statków latających. Współpraca rozpocznie się w tym roku.

Nawiązanie współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej pomiędzy PW a EDF SA

W dniu 12 marca prof. Jan Szmidt, Rektor PW oraz Xavier Ursat, Wiceprezes EDF SA, New Nuclear Projects & Engineering, podpisali porozumienie o nawiązaniu oficjalnej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju jądrowego, eksploatacji elektrowni jądrowych oraz szkoleń.