Warszawskie Dni Informatyki 2016

W dniach 22-23 marca 2016 roku na terenie Politechniki Warszawskiej odbyło się jedno z największych wydarzeń IT w Polsce - Warszawskie Dni Informatyki - skierowane zarówno do studentów jak i specjalistów z branży technologii informatycznych.

Podpisanie umowy w obszarze technik kosmicznych i satelitarnych

22 marca br. w Politechnice Warszawskiej podpisano umowę o współpracy pomiędzy naszą Uczelnią, CEZAMAT PW Sp. z o.o. oraz Creotech Instruments S.A. Porozumienie określa zasady funkcjonowania trójstronnego partnerstwa w wykorzystaniu doświadczeń z zakresu technik kosmicznych i satelitarnych.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia na nadchodzącą Wielkanoc.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2016-2020

23 marca 2016 r. poznaliśmy nazwiska Prorektorów PW, którzy w kadencji 2016-2020 realizować będą zadania w powierzonych im obszarach. Dwóch z nich obejmie tę funkcję po raz pierwszy.

Prof. Renata Walczak Dyrektorem KNEiS PW

18 marca 2016 r. kolegium elektorów dokonało wyboru Dyrektora Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na kadencję 2016-2020. Została nią ponownie prof. Renata Walczak.

Prof. Janusz Zieliński Dziekanem Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW

W dniu 18 marca 2016 r. kolegium elektorów z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku dokonało wyboru Dziekana Wydziału na kadencję 2016-2020. Został nim ponownie prof. Janusz Zieliński.

Prof. Jan Szmidt obejmuje drugą kadencję Rektora Politechniki Warszawskiej

16 marca 2016 r. poznaliśmy wyniki wyborów na Rektora PW, który przez kolejne cztery lata (2016-2020) będzie sprawował tę funkcję. Kolegium elektorów w zdecydowanej większości zagłosowało za kandydaturą prof. Jana Szmidta.

Color Management a obecne standardy w poligrafii tematem XXXV Poligraficznych Konfrontacji

Dnia 3 marca 2016 roku podczas jubileuszowych XXXV Poligraficznych Konfrontacji Color Management a obecne standardy w poligrafii omówiono m.in. serie norm ISO w procesach technologicznych.

YLIA Innovation Days

1 marca 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się konferencja w ramach Dni Innowacji YLIA. Podczas spotkania omawiano zagadnienia związane z transferem wiedzy i technologii.

Spotkanie z Przemysłem na Wydziale Chemicznym PW

10 marca 2016 roku Wydział Chemiczny PW zorganizował Spotkanie z Przemysłem. Wydarzenie miało na celu zacieśnienie współpracy świata nauki z biznesem. Podczas konferencji zaprezentowano m.in. prowadzone aktualnie badania o charakterze aplikacyjno-wdrożeniowym.

Miasto Stołeczne Warszawa i Politechnika Warszawska tworzą Warszawski Indeks Powietrza

11 marca br. Miasto Stołeczne Warszawa i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie mające na celu opracowanie Warszawskiego Indeksu Powietrza (WIP), czyli systemu prognoz zanieczyszczeń powietrza w stolicy.

Naukowcy z PW i Centrum Techniki Morskiej S.A. zacieśniają współpracę

8 marca 2016 r. podpisano porozumienie zawarte pomiędzy Politechniką Warszawską, a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM). Jego celem jest podjęcie współpracy w zakresie badań, projektowania i budowy innowacyjnych systemów uzbrojenia.

CWM PW na białoruskich targach „Education and Career”

W dniach 11-13 lutego br. Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowało Uczelnię na targach edukacyjnych w Mińsku, na wspólnym stoisku „Study in Poland”. Mińskie targi edukacyjne „Education and Career” są największym wydarzeniem roku, promującym białoruskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Robomaticon 2016 - turniej robotów mobilnych w Politechnice Warszawskiej

5 marca 2016 r. w Gmachu Głównym PW miała miejsce szósta edycja turnieju robotów mobilnych Robomaticon. Organizatorzy zaplanowali również liczne warsztaty i prelekcje dotyczące budowy robotów oraz pokazy gotowych konstrukcji.

Jubileusz 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce

25 lutego br. w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach miało miejsce uroczyste posiedzenie Senatów trzech uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Obchody 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce

25 lutego 2016 r. w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatów trzech uczelni technicznych: PW, AGH i PŚw. To bezprecedensowe wydarzenie uświetni jubileusz 200-lecia szkolnictwa technicznego w Polsce.

Seminarium „Otwarty System Antyplagiatowy”

Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane m.in. z interpretacją danych pozyskanych z OSA oraz funkcjonalnością systemu, który umożliwia integrację z repozytoriami. Najnowsza wersja systemu OSA 4.0, zostanie udostępniona użytkownikom już w marcu br.

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Rektora PW

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej Złotym Medalem, który został przyznany w lutym 2016 r. z okazji ubiegłorocznych obchodów 100-lecia naszej Uczelni.

O dotacjach na innowacje w ramach XXXIV Poligraficznych Konfrontacji

XXXIV Poligraficzne Konfrontacje stanowiły ich trzecią odsłonę, którą przeprowadzono pod hasłem „Dotacje na innowacje w poligrafii 2014-2020”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Seminarium UCBOiB PW

Z inicjatywy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa PW 27 stycznia 2016 r. miało miejsce kolejne seminarium z cyklu Forum Obronności i Bezpieczeństwa. Poprzednie spotkanie odbyło się w listopadzie ubiegłego roku.