Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Mechatroniki

W dniu 4 listopada 2015 r. Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej uczcił 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni uroczystym posiedzeniem Rady Wydziału.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. Politechnika Warszawska wzięła udział w Kiermaszu Świątecznym przed Gmachem Głównym PW. Pozyskane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na świąteczne stypendia dla studentów.

Otwarcie Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu PW

24 listopada 2015 r. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej dokonał otwarcia nowej części budynku, którego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku. Nowoczesne laboratoria mają gwarantować wysoki standard warunków nauczania.

„Współpraca nauki z gospodarką” - konferencja na 20-lecie Nagrody Siemensa

19 listopada 2015 w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki oraz 20-lecia Nagrody Siemensa odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „Współpraca nauki z gospodarką”.

Debata „Czyńcie sobie Ziemię poddaną”

Spotkanie zorganizowane 20 listopada br. w Politechnice Warszawskiej  i nawiązujące do papieskiego „Dziedzińca Dialogu”, obok prof. Jana Szmidta, Rektora PW zaszczycił swoją obecnością Kardynał Kazimierz Nycz.

Politechnika otwiera nowoczesne Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

19 listopada 2015 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej jednostki Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).

Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Senat Politechniki Warszawskiej w dniu 18 listopada 2015 r. uhonorował tych, którym nasza społeczność tak wiele zawdzięcza. Podczas posiedzenia wręczono m. in. jubileuszowe medale i nagrody.

Wystąpienie Ambasadora USA w Politechnice Warszawskiej

24 listopada 2015 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej miało miejsce wystąpienie Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Paula W. Jonesa pt. "A New Era in U.S.- Polish Relations".

Wydział Transportu PW współpracuje z Kolejami Mazowieckimi

Celem zawartego porozumienia jest nawiązanie ścisłej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Dzięki temu studenci będą mogli m.in. odbywać praktyczne zajęcia w Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Już niebawem spółka będzie współpracować z całą Uczelnią.

Delegacja z Tajwanu składa wizytę w PW

Dnia 12 listopada br. w Politechnika Warszawska gościła tajwańską delegację z Ministerstwa Nauki i Technologii Tajpej oraz Biura Ekonomiczno-Kulturalnego Tajpej w Polsce.

Młodzi dla Techniki 2015

W dniach 5-6 listopada br., w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW, Politechnika Warszawska Filia w Płocku gościła uczestników drugiej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców Młodzi dla Techniki 2015.

Forum Obronności i Bezpieczeństwa w Politechnice Warszawskiej

Z inicjatywy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej w dniu 4 listopada 2015 r. odbyło się seminarium z cyklu Forum Obronności i Bezpieczeństwa.

Święto Politechniki Warszawskiej w 100-lecie Odnowienia Tradycji

W dniach 14-24 listopada 2015 r. Politechnika Warszawska obchodzi jubileusz 100-lecia Odnowienia Tradycji. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości i wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym.

Frankofońskie Forum Innowacji 2015

2 grudnia br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się Frankofońskie Forum Innowacji. Spotkanie służyło zawieraniu porozumień między podmiotami publicznymi i prywatnymi oraz współpracy przedstawicieli uczelni ze środowiskiem gospodarczym.

XII Konferencja Naukowo-Techniczna „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”

W dniach 22-23 października 2015 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej był organizatorem XII Konferencji Naukowo-Technicznej „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”.

XXXIII Poligraficzne Konfrontacje - ekologicznie

Papiery ekologiczne do drukowania, certyfikaty FSC, PEFC i EU Ecolabel, ślad węglowy, zrównoważone zarządzanie w produkcji poligraficznej i papierniczej to tematy przewodnie zorganizowanych przez SAIP PW XXXIII Poligraficznych Konfrontacji.

Posiedzenie KRUW w Politechnice Warszawskiej

23 października 2015 roku Politechnika Warszawska była gospodarzem posiedzenia Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich. Gości powitał prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Technik Polska podpisuje porozumienie o współpracy

W dniu 23 października 2015 roku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Technik Polska Sp. z o.o. Realizacja założeń obejmuje m.in. transfer wiedzy do praktyki gospodarczej oraz promocję osiągnięć w tym zakresie.

Wydział Geodezji i Kartografii z wyróżnieniem dla najlepszego kierunku

Prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii odebrała wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Geodezja i Kartografia prowadzonego w Politechnice Warszawskiej.

Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych

W dniach 15-17 października 2015 r., pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów, Politechnika Warszawska była organizatorem Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych.