Wydarzenia

Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji PW

Senat Politechniki Warszawskiej w dniu 18 listopada 2015 r. uhonorował tych, którym nasza społeczność tak wiele zawdzięcza. Podczas posiedzenia wręczono m. in. jubileuszowe medale i nagrody.

Wystąpienie Ambasadora USA w Politechnice Warszawskiej

24 listopada 2015 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej miało miejsce wystąpienie Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Paula W. Jonesa pt. "A New Era in U.S.- Polish Relations".

Wydział Transportu PW współpracuje z Kolejami Mazowieckimi

Celem zawartego porozumienia jest nawiązanie ścisłej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Dzięki temu studenci będą mogli m.in. odbywać praktyczne zajęcia w Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Już niebawem spółka będzie współpracować z całą Uczelnią.

Delegacja z Tajwanu składa wizytę w PW

Dnia 12 listopada br. w Politechnika Warszawska gościła tajwańską delegację z Ministerstwa Nauki i Technologii Tajpej oraz Biura Ekonomiczno-Kulturalnego Tajpej w Polsce.

Młodzi dla Techniki 2015

W dniach 5-6 listopada br., w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW, Politechnika Warszawska Filia w Płocku gościła uczestników drugiej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców Młodzi dla Techniki 2015.

Forum Obronności i Bezpieczeństwa w Politechnice Warszawskiej

Z inicjatywy Uczelnianego Centrum Badawczego Obronności i Bezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej w dniu 4 listopada 2015 r. odbyło się seminarium z cyklu Forum Obronności i Bezpieczeństwa.

Święto Politechniki Warszawskiej w 100-lecie Odnowienia Tradycji

W dniach 14-24 listopada 2015 r. Politechnika Warszawska obchodzi jubileusz 100-lecia Odnowienia Tradycji. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości i wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym.

Frankofońskie Forum Innowacji 2015

2 grudnia br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się Frankofońskie Forum Innowacji. Spotkanie służyło zawieraniu porozumień między podmiotami publicznymi i prywatnymi oraz współpracy przedstawicieli uczelni ze środowiskiem gospodarczym.

XII Konferencja Naukowo-Techniczna „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”

W dniach 22-23 października 2015 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej był organizatorem XII Konferencji Naukowo-Technicznej „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej”.

XXXIII Poligraficzne Konfrontacje - ekologicznie

Papiery ekologiczne do drukowania, certyfikaty FSC, PEFC i EU Ecolabel, ślad węglowy, zrównoważone zarządzanie w produkcji poligraficznej i papierniczej to tematy przewodnie zorganizowanych przez SAIP PW XXXIII Poligraficznych Konfrontacji.

Posiedzenie KRUW w Politechnice Warszawskiej

23 października 2015 roku Politechnika Warszawska była gospodarzem posiedzenia Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich. Gości powitał prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Technik Polska podpisuje porozumienie o współpracy

W dniu 23 października 2015 roku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Technik Polska Sp. z o.o. Realizacja założeń obejmuje m.in. transfer wiedzy do praktyki gospodarczej oraz promocję osiągnięć w tym zakresie.

Wydział Geodezji i Kartografii z wyróżnieniem dla najlepszego kierunku

Prof. Alina Maciejewska, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii odebrała wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Geodezja i Kartografia prowadzonego w Politechnice Warszawskiej.

Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych

W dniach 15-17 października 2015 r., pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów, Politechnika Warszawska była organizatorem Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych.

Alians uczelni z Instituto Superior Técnico

W dniu 14 października 2015 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Lizbońskiego, Instituto Superior Técnico pod przewodnictwem Prezydenta prof. Arlindo Oliveira.

10 lat kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna

W dniach 8-9 października 2015 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej obchodził dekadę kształcenia na kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna. Obchodom towarzyszyła konferencja naukowa.

45 lat Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Mija blisko pół wieku odkąd Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, jako prekursor i lider, rozwija historię nauczania tej dyscypliny w Polsce. 16 października br. obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2015

300 innowacyjnych rozwiązań z 24 krajów zaprezentowano podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, którą mogliśmy oglądać w dniach 12-14 października br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wystawę otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

VI Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza promuje innowacyjność i przedsiębiorczość oraz fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczna szósta edycja odbyła się z udziałem Politechniki Warszawskiej.

„Polskie startupy” raport 2015

6 października 2015 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna miało miejsce seminarium prezentujące kompleksowe badanie polskiej sceny startupowej. Autorkami raportu są dr Agnieszka Skala, adiunkt na Wydziale Transportu PW oraz doktorantki SGH: Eliza Kruczkowska i Magdalena Olczak.