Seminarium Innovation Day

W dniu 24 czerwca 2015 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, z inicjatywy Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA, Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, odbyło się seminarium Innovation Day.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS, Madryt 2015

W dniach 12-13 czerwca 2015 r. w Madrycie odbyło się Generalne Spotkanie Koordynatorów Programu ATHENS. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci.

Podsumowanie działalności IBS PW za okres: styczeń - maj 2015

Instytut Badań Stosowanych PW realizuje zadania z zakresu komercjalizacji badań Politechniki Warszawskiej. Poniżej prezentujemy zestawienie zawierające informację o działalności IBS PW w zakresie transferu technologii za okres: styczeń - maj 2015.

Wiceminister chińskiej edukacji w Politechnice Warszawskiej

10 czerwca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła Lu Xin, Wiceminister Edukacji z Chin. Spotkanie z przedstawicielami naszej Uczelni dotyczyło m.in. studiów I i II stopnia w języku angielskim.

Wizyta Nanjing University of Aeronautics and Astronautics

W dniu 11 czerwca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin, którzy rozmawiali o międzyuczelnianej współpracy.

Prof. Grzegorz Rozenberg otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa PW

Prof. Grzegorz Rozenberg, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, światowej sławy uczony w dziedzinie matematyki i informatyki teoretycznej, dnia 15 czerwca 2015 r. odebrał dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

Prof. Mieczysław Mąkosza Doktorem Honoris Causa PW

Prof. Mieczysław Mąkosza, jeden z najwybitniejszych i cenionych naukowców w dziedzinie chemii organicznej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej, dyplom nadania godności Doktora Honoris Causa.

100-lecie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, podobnie jak jego macierzysta Uczelnia, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczyste obchody święta Wydziału odbyły się 12 czerwca 2015 r.

Erbud i Politechnika Warszawska budują potencjał branży

12 czerwca 2015 r. Grupa Kapitałowa Erbud i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie naukowo-techniczne na rzecz rozwoju kompetencji i innowacyjności rozwiązań technicznych w branży.

Dzień Elektryki 2015 Wydziału Elektrycznego PW

10 czerwca jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Elektryki. W bieżącym roku uroczystą oprawę tego branżowego święta w Politechnice Warszawskiej zorganizował Wydział Elektryczny.

II Międzynarodowa Konferencja „Civil and Environmental Engineering”

W dniach 20-23 maja br. w Turcji odbyła się druga międzynarodowa konferencja nt. „Civil and Environmental Engineering” (ICOCEE) zorganizowana przez Nevsehir Haci Beletos Veli University. Uczestniczyli w niej przedstawiciele PW.

Mamy „Perspektywy". Politechnika Warszawska znów technicznie najlepsza!

Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2015” opublikowany dnia 9 czerwca 2015 r. potwierdza, że Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska znalazły się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni technicznych.

XXXV Sympozjum Aqua 2015

Podczas dwudniowego spotkania w dniach 28 i 29 maja 2015 roku w Płocku odbyło się już po raz trzydziesty piąty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Szerokie horyzonty Kampusu Południowego w rozmowie z prof. S. Radkowskim, Dziekanem Wydziału SiMR

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych 12 maja 2015 r. obchodził swoje doroczne święto. Jego Dziekan, prof. Stanisław Radkowski, przybliża nam historię i plany rozwoju Kampusu Południowego, związanego z tradycją Szkoły Inżynierskiej włączonej do Politechniki w 1951 r.

Targi Edukacyjne „Education Abroad” w Kijowie

Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. W dniach 15-18 kwietnia br. zaprezentowała się na nich nasza Uczelnia.

Centrum Współpracy Międzynarodowej odwiedza Indonezję

Politechnika Warszawska już od kilku lat aktywnie promuje swoją ofertę na zagranicznych rynkach edukacyjnych, pozyskując tym samym nowych studentów naszej Uczelni. Tym razem CWM PW złożyło wizytę w Indonezji.

Hong Kong University of Science and Technology i Politechnika Warszawska rozmawiają o współpracy

W dniu 12 maja br.  prof. Tony F. Chan, Prezydent Hong Kong University of Science and Technology złożył wizytę w Politechnice Warszawskiej. Spotkanie zakończyło seminarium dla studentów i pracowników naszej Uczelni.

Motocykle i lekkie pojazdy wielośladowe na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

Już po raz ósmy Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych zaprosił na Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów. W tym roku tematem przewodnim były „Motocykle i lekkie pojazdy wielośladowe”.

UK Association for University Administrators z wizytą w Politechnice Warszawskiej

11 maja 2015 r. naszą Uczelnię odwiedzili przedstawiciele UK Association for University Administrators. Goście z Wielkiej Brytanii podjęli m.in. tematy związane z zarządzaniem w Politechnice Warszawskiej.

Podziękowanie Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

Gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchel – Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie wystosował podziękowania za udział Politechniki Warszawskiej w I Studenckim Sympozjum Naukowym pt: „Bezpieczeństwo w Transporcie".