Poznaliśmy twórców „Ustawy 2.0”

Uniwersytet SWPS, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Instytut Allerhanda - z tymi instytucjami związane są trzy zespoły, które opracują założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym - ogłoszono na konferencji w resorcie nauki. Udział w pracach nad ustawą ma również Politechnika Warszawska.

Mikrosympozjum „Innowacja jest interdyscyplinarna”

20 maja 2016 r. mieliśmy okazję przyjrzeć się powiązaniom pomiędzy medycyną, chemią i inżynierią materiałową. Spotkanie, które przebiegało pod znakiem innowacyjności rozwiązań, zorganizował Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.

Piknik dla Pracowników Politechniki Warszawskiej 2016 - relacja

W dniach 21-22 maja 2016 r. pracownicy naszej Uczelni wraz z rodzinami, studentami  i uczestnikami Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej bawili się wspólnie na Pikniku zorganizowanym nad Zalewem Zegrzyńskim.

XXXVI Poligraficzne Konfrontacje o uszlachetnianiu druków

Tematem wiodącym spotkania specjalistów z branży poligrafii było tym razem zagadnienie uszlachetniania druków w kontekście m.in. opakowań, etykiet, okładek książek. Pod uwagę brano ich estetykę czy też zwiększanie wytrzymałości.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2016 za nami

W dniach 13-14 maja 2016 roku na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od Mikro do Makro". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Seminarium „Wiedza i tradycja - drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”

12 maja 2016 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się seminarium „Wiedza i tradycja – drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”. Prelekcja została poprzedzona przecięciem wstęgi w zmodernizowanym Laboratorium Automatyki w Instytucie Chemii WBMiP.

Współczesne problemy rozwoju gospodarczego - relacja z Płocka

W płockiej Filii PW dnia 6 maja 2016 r. przeprowadzono IV Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Współczesne problemy rozwoju gospodarczego”. Wydarzenie przebiegło pod hasłem: „Perspektywy i wyzwania przedsiębiorczości”.

CWM PW na „International Education Exhibition” w Ułan Bator

Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowało Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ułan Bator (Mongolia).  Była to kolejna wizyta w kraju, z którego pochodzi część studentów naszej Uczelni.

Innowacje a instrumenty finansowe w CZIiTT PW

28 kwietnia 2016 r. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej gościło uczestników konferencji Finansujmy innowatorów! Instrumenty finansowe na rzecz innowacyjnej gospodarki w Polsce.

Otwarte Laboratorium Elektroniki WEiTI PW już dostępne

Dla studentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, jest to doskonała okazja, aby zaprzyjaźnić się z lutownicą czy oscyloskopem i poznać elektronikę od strony praktycznej.

Spółki spin-off z PW NanoThea i NanoSanguis w gronie finalistów konkursu The Great Pitch

Podczas kwietniowej konferencji Wolves Summit i odbywającego się w jej ramach konkursu dla startupów, dwie spółki typu spin-off NanoThea oraz NanoSanguis znalazły się w gronie dziewięciu finalistów.

Rada Programowa CZIiTT PW zainaugurowała działalność

Do udziału w Radzie Programowej zaproszono przedstawicieli środowiska akademickiego, organów administracji publicznej i samorządowej, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2016-2020 wybrani

W dniach 18 marca oraz 14-19 kwietnia 2016 roku na poszczególnych wydziałach Politechniki Warszawskiej wybierano Dziekanów. Trzynastu z nich będzie pełnić tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Podsumowanie IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Inżynieria Ruchu Lotniczego”

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego” dobiegła końca. W dniach 12-13 kwietnia br. jej uczestnicy rozmawiali  o osiągnięcia środowisk naukowych i organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego oraz integracji z pozostałymi gałęziami transportu.

Seminarium polarne na Wydziale Geodezji i Kartografii

W dniu 7 kwietnia 2016 r. na Wydziale Geodezji i Kartografii PW podczas seminarium naukowego pt. „Co geodeta i kartograf może robić w obszarach polarnych?” zaprezentowano m.in. rezultaty badań przeprowadzonych na Wyspie Króla Jerzego.

Politechnika Warszawska kontynuuje współpracę z PKN Orlen S.A.

4 kwietnia 2016 r. przedstawiciele PKN Orlen S.A oraz Politechniki Warszawskiej spotkali się by podsumować dotychczasowe działania oraz przedstawić nowe obszary współpracy.

Konferencja OFC z rekordową transmisją Instytutu Telekomunikacji

Na tegorocznej konferencji OFC (The Optical Fiber Communication Conference and Exhibition), badacze z Instytutu Telekomunikacji PW zademonstrowali rekordową transmisję z wykorzystaniem laserów 850 nm VCSEL.

Daleki zasięg mewiego płata. Zygmunt Puławski w soczewce Andrzeja Glassa

Zygmunt Rafał Puławski (1901-1931) jeden z najwybitniejszych polskich konstruktorów lotniczych, a zarazem absolwent PW znany jest jako twórca samolotów PZL P. Sylwetkę „Ikara” tamtych czasów przybliża inż. Andrzej Glass.

IV Kongres Nauk o Zarządzaniu

W dniach 31 marca-1 kwietnia 2016 roku odbył się IV Kongres Nauk o Zarządzaniu zorganizowany przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa (TNOiK), impreza naukowa i wyjątkowa z kilku powodów.

Porozumienie pomiędzy PW a Instytutem Lotnictwa na rzecz współpracy z PGZ

Politechnika Warszawska 25 marca 2016 r. podpisała porozumienie, które rozwijać będzie partnerstwo strategiczne m.in. w zakresie wykorzystania kompetencji kadry naukowej i zaplecza infrastrukturalnego.