Politechnika nawiązała współpracę z Geotermią Mazowiecką

W poniedziałek 28 września br. w Sali Senatu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Politechniką Warszawską a Geotermią Mazowiecką, Gminą Mszczonów oraz Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

PW Filia w Płocku rozpoczyna rok akademicki 2015/2016

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rok akademicki rozpoczęła 2 października 2015 r. Była to już XLIX inauguracja, która tym razem przypada w jubileuszowym roku Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Spin off z grafenem w tle

We wrześniu 2015 r. przy udziale pracowników Wydziału Fizyki oraz Instytutu Badań Stosowanych PW powołano spółkę typu spin off pn. „nanoEMI Sp. z o.o.”. Nowo powstały spin off do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Inauguracja 2015/2016 przypada w roku, w którym świętujemy 100-lecie nauczania w języku polskim. Osiągnięcia Uczelni na tle historycznych wydarzeń i aktualnych zobowiązań przybliżył w przemówieniu prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

PW realizuje projekt „Kampus nowych technologii Politechniki Warszawskiej. Akcelerator innowacyjności”

Podpisana 30 września 2015 r. umowa przewiduje utworzenie pierwszego na Mazowszu Kampusu, który funkcjonować będzie jako kompleksowy system naukowo-instytucjonalny.

Wiceprezydent KAIST odwiedza PW

W dniu 15 września br. Politechnikę Warszawską odwiedził prof. Sung-Hyon Myaeng, Wiceprezydent ds. Współpracy Międzynarodowej  Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST).

Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów z udziałem PW

21 września 2015 r. wizytę w PW złożyła delegacja przedstawicieli 25 uczelni chińskich. Spotkanie związane było z Trzecim Polsko-Chińskim Forum Rektorów organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

EMRS Fall Meeting i EUROMAT 2015 świętem inżynierii materiałowej w PW

Po raz pierwszy dwa europejskie towarzystwa materiałowe: EMRS i FEMS zorganizowały swoje konferencje w Warszawie. W ciągu kolejnych dwóch tygodni odbyły się EMRS Fall Meeting oraz EUROMAT 2015.

Otwarcie Laboratorium Grafenowego w Politechnice Warszawskiej

24 września 2015 r. w Politechnice Warszawskiej uruchomiono Laboratorium Grafenowe. Prowadzone w nim będą prace nad produkcją i zastosowaniem grafenu płatkowego o powtarzalnych i ściśle zdefiniowanych właściwościach.

EAIE 2015 w relacji CWM PW

W dniach 14-18.09.2015 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej wzięła udział w 27. dorocznej konferencji European Association for International Education (EAIE), organizowanej tym razem w szkockim Glasgow.

Kolejna spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

W sierpniu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin off pn. „MaterialsCare Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2015/2016 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2015/2016 zaplanowano na 1 października br. na godz. 10.00. Uroczystości wydziałowe zainicjuje Wydział Chemiczny już 30 września 2015 r.

Warszawa aktualizuje strategię rozwoju miasta

Zielona, bezpieczna, nowoczesna, a może czysta, inspirująca i dostępna? W jakiej Warszawie chcemy żyć za 15 lat? Warszawa przystępuje do aktualizacji strategii, która określi kierunki rozwoju miasta do 2030 roku.

Konferencja WEiTI PW podsumowująca realizację unijnego projektu

15 września 2015 r. w Audytorium Centralnym Gmachu Elektroniki miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych”. Po spotkaniu odsłonięto pamiątkową tablicę.

Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli uczelni i władz miasta

Pretekstem do złożenia wizyty w murach Politechniki był Warszawski Salon Maturzystów 2015, który co roku stanowi znakomitą okazję do spotkania się władz uczelni z przedstawicielami środowisk akademickich oraz miasta. Gości przywitał prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów PW.

Wizyta delegacji z Brunei Darussalam

W dniu 9 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Brunei Economic Development Board - rządowej agencji z Brunei zajmującej się promocją inwestycji i współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami.

Grafen płatkowy specjalnością nowo powstającego laboratorium Politechniki Warszawskiej

Grafen rozpala wyobraźnię zarówno badaczy, jak i producentów nowinek high-tech. O możliwościach aplikacyjnych grafenu płatkowego wytwarzanego, modyfikowanego i badanego już wkrótce na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, rozmawiamy z przedstawicielami Wydziału.

6. Forum Matematyków Polskich w Politechnice Warszawskiej

W dniach 7-12 września 2015 r. w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW odbyło się 6. Forum Matematyków Polskich. Konferencję zorganizowało Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Premier spotkała się z przedstawicielami świata polskiej nauki

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z przedstawicielami środowiska akademickiego na temat stanu finansowania nauki w kontekście ostatecznych decyzji budżetowych. Spotkanie odbyło się 25 sierpnia 2015 r.

Ponad 1,2 mln zł z UE na rozwój Filii PW w Płocku

21 sierpnia 2015 r. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku”. Umowę podpisali Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Prorektor PW prof. Janusz Zieliński.