Alians uczelni z Instituto Superior Técnico

W dniu 14 października 2015 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Lizbońskiego, Instituto Superior Técnico pod przewodnictwem Prezydenta prof. Arlindo Oliveira.

10 lat kształcenia na kierunku Gospodarka Przestrzenna

W dniach 8-9 października 2015 r. Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej obchodził dekadę kształcenia na kierunku studiów Gospodarka Przestrzenna. Obchodom towarzyszyła konferencja naukowa.

45 lat Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Mija blisko pół wieku odkąd Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, jako prekursor i lider, rozwija historię nauczania tej dyscypliny w Polsce. 16 października br. obchodziliśmy rocznicę tego wydarzenia.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2015

300 innowacyjnych rozwiązań z 24 krajów zaprezentowano podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, którą mogliśmy oglądać w dniach 12-14 października br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wystawę otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

VI Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza promuje innowacyjność i przedsiębiorczość oraz fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczna szósta edycja odbyła się z udziałem Politechniki Warszawskiej.

„Polskie startupy” raport 2015

6 października 2015 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna miało miejsce seminarium prezentujące kompleksowe badanie polskiej sceny startupowej. Autorkami raportu są dr Agnieszka Skala, adiunkt na Wydziale Transportu PW oraz doktorantki SGH: Eliza Kruczkowska i Magdalena Olczak.

Politechnika nawiązała współpracę z Geotermią Mazowiecką

W poniedziałek 28 września br. w Sali Senatu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Politechniką Warszawską a Geotermią Mazowiecką, Gminą Mszczonów oraz Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

PW Filia w Płocku rozpoczyna rok akademicki 2015/2016

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rok akademicki rozpoczęła 2 października 2015 r. Była to już XLIX inauguracja, która tym razem przypada w jubileuszowym roku Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Spin off z grafenem w tle

We wrześniu 2015 r. przy udziale pracowników Wydziału Fizyki oraz Instytutu Badań Stosowanych PW powołano spółkę typu spin off pn. „nanoEMI Sp. z o.o.”. Nowo powstały spin off do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Inauguracja 2015/2016 przypada w roku, w którym świętujemy 100-lecie nauczania w języku polskim. Osiągnięcia Uczelni na tle historycznych wydarzeń i aktualnych zobowiązań przybliżył w przemówieniu prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

PW realizuje projekt „Kampus nowych technologii Politechniki Warszawskiej. Akcelerator innowacyjności”

Podpisana 30 września 2015 r. umowa przewiduje utworzenie pierwszego na Mazowszu Kampusu, który funkcjonować będzie jako kompleksowy system naukowo-instytucjonalny.

Wiceprezydent KAIST odwiedza PW

W dniu 15 września br. Politechnikę Warszawską odwiedził prof. Sung-Hyon Myaeng, Wiceprezydent ds. Współpracy Międzynarodowej  Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST).

Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów z udziałem PW

21 września 2015 r. wizytę w PW złożyła delegacja przedstawicieli 25 uczelni chińskich. Spotkanie związane było z Trzecim Polsko-Chińskim Forum Rektorów organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

EMRS Fall Meeting i EUROMAT 2015 świętem inżynierii materiałowej w PW

Po raz pierwszy dwa europejskie towarzystwa materiałowe: EMRS i FEMS zorganizowały swoje konferencje w Warszawie. W ciągu kolejnych dwóch tygodni odbyły się EMRS Fall Meeting oraz EUROMAT 2015.

Otwarcie Laboratorium Grafenowego w Politechnice Warszawskiej

24 września 2015 r. w Politechnice Warszawskiej uruchomiono Laboratorium Grafenowe. Prowadzone w nim będą prace nad produkcją i zastosowaniem grafenu płatkowego o powtarzalnych i ściśle zdefiniowanych właściwościach.

EAIE 2015 w relacji CWM PW

W dniach 14-18.09.2015 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej wzięła udział w 27. dorocznej konferencji European Association for International Education (EAIE), organizowanej tym razem w szkockim Glasgow.

Kolejna spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

W sierpniu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin off pn. „MaterialsCare Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2015/2016 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2015/2016 zaplanowano na 1 października br. na godz. 10.00. Uroczystości wydziałowe zainicjuje Wydział Chemiczny już 30 września 2015 r.

Warszawa aktualizuje strategię rozwoju miasta

Zielona, bezpieczna, nowoczesna, a może czysta, inspirująca i dostępna? W jakiej Warszawie chcemy żyć za 15 lat? Warszawa przystępuje do aktualizacji strategii, która określi kierunki rozwoju miasta do 2030 roku.

Konferencja WEiTI PW podsumowująca realizację unijnego projektu

15 września 2015 r. w Audytorium Centralnym Gmachu Elektroniki miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu „Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów badawczych”. Po spotkaniu odsłonięto pamiątkową tablicę.