Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli uczelni i władz miasta

Pretekstem do złożenia wizyty w murach Politechniki był Warszawski Salon Maturzystów 2015, który co roku stanowi znakomitą okazję do spotkania się władz uczelni z przedstawicielami środowisk akademickich oraz miasta. Gości przywitał prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów PW.

Wizyta delegacji z Brunei Darussalam

W dniu 9 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Brunei Economic Development Board - rządowej agencji z Brunei zajmującej się promocją inwestycji i współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami.

Grafen płatkowy specjalnością nowo powstającego laboratorium Politechniki Warszawskiej

Grafen rozpala wyobraźnię zarówno badaczy, jak i producentów nowinek high-tech. O możliwościach aplikacyjnych grafenu płatkowego wytwarzanego, modyfikowanego i badanego już wkrótce na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, rozmawiamy z przedstawicielami Wydziału.

6. Forum Matematyków Polskich w Politechnice Warszawskiej

W dniach 7-12 września 2015 r. w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW odbyło się 6. Forum Matematyków Polskich. Konferencję zorganizowało Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Premier spotkała się z przedstawicielami świata polskiej nauki

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z przedstawicielami środowiska akademickiego na temat stanu finansowania nauki w kontekście ostatecznych decyzji budżetowych. Spotkanie odbyło się 25 sierpnia 2015 r.

Ponad 1,2 mln zł z UE na rozwój Filii PW w Płocku

21 sierpnia 2015 r. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku”. Umowę podpisali Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Prorektor PW prof. Janusz Zieliński.

Spotkanie z przedstawicielami uniwersytetów ze stanu Nevada (USA)

Wizytę, w której uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz reprezentanci amerykańskich uczelni, zorganizowała Szkoła Główna Handlowa. Podczas spotkania omówiono m.in. potencjał dalszej współpracy w obszarze innowacji.

Wizyta delegacji Uniwersytetu Lizbońskiego w Politechnice Warszawskiej

W dniu 28 lipca br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Uniwersytetu Lizbońskiego pod przewodnictwem Wicerektora prof. Rogerio Gaspara. Rozmowy dotyczyły m.in. kontynuacji współpracy naukowo-badawczej.

CZIiTT na progu otwarcia podwojów

Już niebawem Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosi w swoje progi przedstawicieli nauki i biznesu. Biuletyn już teraz przygląda się trwającym tam pracom.

Pierwszy e-mail Tadeusza Węgrzynowskiego z Politechniki Warszawskiej ma już 25 lat

Tadeusz Węgrzynowski, obecnie Kierownik Działu Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, ćwierć wieku temu po raz pierwszy przesłał pozdrowienia mailem, który zapoczątkował erę poczty elektronicznej w Polsce.

Wizyta firmy Electrolux

W dniach 22-23 czerwca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Global Technology Centre szwedzkiej firmy Electrolux, oferująca możliwość współpracy w zakresie wspólnych programów naukowo-badawczych.

Nowa spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

W czerwcu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników Wydziału Inżynierii Materiałowej PW oraz Instytutu Badań Stosowanych pod kierunkiem prof. Janusza Lewandowskiego została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „NanoStal sp. z o.o.”.

Raytheon wspiera projekt CanSat Launcher

50 tys. dolarów to kwota jaka zasili rakietowy projekt CanSat Launcher w ramach grantu przekazanego naszej Uczelni przez amerykański koncern Raytheon. Spotkanie w tym zakresie odbyło się 9 lipca w Politechnice Warszawskiej.

Wizyta delegacji Samuel Ginn College of Engineering przy Uniwersytecie w Auburn

W dniu 14 lipca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Samuel Ginn College of Engineering Auburn University (USA). W jej skład wchodził Dziekan College’u prof. Christopher Roberts oraz przedstawiciele 5 wydziałów zainteresowanych współpracą z PW.

Obchody 110. rocznicy urodzin prof. Mieczysława G. Bekkera

W bieżącym roku przypada 110. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych absolwentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, prof. Mieczysława Grzegorza Bekkera, współtwórcy pojazdu Lunar Rover Vehicle (LRV), który w programie Apollo wylądował na Księżycu.

Doktorat Honoris Causa dla prof. Jerzego Woźnickiego

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w dniu 3 lipca 2015 roku uhonorował prof. Jerzego Woźnickiego tytułem Honoris Causa za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk technicznych.

Studia Poligraficzne WIP PW na Pikniku Naukowym

Wybierając kierunek na Politechnice na pewno warto pomyśleć o Wydziale Inżynierii Produkcji, w ramach którego działa Zakład Technologii Poligraficznych. Na tegorocznym Pikniku Naukowym młodzież i pracownicy PW prezentowali możliwości tej dziedziny.

Prof. Janusz Zieliński uhonorowany nagrodą Loży Płockiej Business Centre Club

Dnia 26 czerwca 2015 r. podczas Płockiej Letniej Gali Biznesu nastąpiło wręczenie Nagrody Specjalnej Loży Płockiej Business Centre Club prof. Januszowi Zielińskiemu, Prorektorowi Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku.

Chiński Wiceminister Nauki i Technologii składa wizytę w Politechnice Warszawskiej

W dniu 11 czerwca 2015 r. Wiceminister Nauki i Technologii z Chin złożył wizytę w Politechnice Warszawskiej. Rozmowy chińskiej delegacji z przedstawicielami PW dotyczyły m.in. współpracy naukowo-badawczej.

Współpraca Wydziału GiK PW z warszawskimi szkołami ogólnokształcącymi

Politechnika Warszawska nie tylko kształci studentów, ale również tworzy potencjał przyszłości, na który składa się m.in. rozwijanie talentów młodzieży szkolnej. Tym razem uczniowie wzięli udział w warsztatach geodezyjnych.