Oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w PW

16 marca 2015 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Władz Uczelni, Władz Wydziału EiTI, CWM, SSPW oraz profesorowie prowadzący zajęcia i zagraniczni studenci.

Wizyta delegacji z Chin

W dniu 13 marca 2015 r. Prezydent North China University of Technology wraz z towarzyszącą mu delegacją złożyli oficjalną wizytę w Politechnice Warszawskiej. Celem wizyty było odnowienie zainicjowanej w 2004 r. współpracy.

PW i Thales podpisały list intencyjny o współpracy w obszarach naukowym i badawczo-rozwojowym

12 marca 2015 PW i firma Thales podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Kooperacja obejmie wspólne opracowania w obszarze obrony powietrznej, technologii kosmicznych oraz platform bezzałogowych statków latających. Współpraca rozpocznie się w tym roku.

Nawiązanie współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej pomiędzy PW a EDF SA

W dniu 12 marca prof. Jan Szmidt, Rektor PW oraz Xavier Ursat, Wiceprezes EDF SA, New Nuclear Projects & Engineering, podpisali porozumienie o nawiązaniu oficjalnej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju jądrowego, eksploatacji elektrowni jądrowych oraz szkoleń.

15 lat Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

12 marca 2015 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych z okazji obchodów 15-lecia jej działalności. Podczas wydarzenia wręczono medale okolicznościowe 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

14. edycja Forum Młodej Logistyki i Targi Pracy Transportu i Logistyki w Politechnice Warszawskiej

Forum Młodej Logistyki to najstarsza i największa konferencja, rozpoznawana przez czołowe firmy logistyczne. Jej czternastej edycji towarzyszyły Targi Pracy Transportu i Logistyki, które odbyły się dnia 5 marca 2015 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Profesor Zbigniew Błocki nowym szefem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Zbigniew Błocki został nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki - agencji finansującej badania, w której o rozdziale środków decydują sami naukowcy. Będzie zarządzał agencją przez najbliższe cztery lata.

„Pakt dla Innowacyjności” podpisany przez Polski Instytut Technologii i Krajową Izbę Gospodarczą

Polski Instytut Technologii oraz Krajowa Izba Gospodarcza w dniu 19 lutego 2015 r. podpisały „Pakt dla Innowacyjności”, którego hasłem przewodnim jest: „Czas na rozwój polskich technologii”.

Ogólnopolskie spotkanie Prorektorów w Politechnice Warszawskiej

W dniu 24 lutego 2015 roku Prorektorzy zrzeszeni w Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych spotkali się w Politechnice Warszawskiej.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

Politechnika Warszawska gościła Puchar Mistrzów Świata

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, można było zobaczyć w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 24 lutego 2015 r. Prezentację trofeum zorganizowała AZS Politechnika Warszawska.

Działania IBS PW w zakresie transferu technologii w latach 2013-2014

IBS PW rozpoczął faktyczną działalność po 1 lipca 2013 roku i od tego czasu realizuje zadania z zakresu komercjalizacji badań Politechniki Warszawskiej. Prezentowane zestawienie obejmuje dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie.

„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało program na rzecz innowacji

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze” jest awans woj. mazowieckiego w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie w zaledwie kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności.

PANTHER w Politechnice Warszawskiej

W dniach 11-12 lutego 2015 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się pierwsze spotkanie partnerów nowego projektu PANTHER (Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research), mające na celu dokonanie ustaleń niezbędnych do rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia.

Rok rozwoju i unijnych milionów

Rok 2014 w Politechnice Warszawskiej to czas prezentacji efektów precyzyjnego inwestowania funduszy, pozyskanych przez Uczelnię z Unii Europejskiej. Obecna, łączna wartość inwestycji strategicznych to prawie 200 000 000 zł!

Platforma Badań Mózgu PW współpracuje z Instytutem Biologii Doświadczalnej PAN

Stosowna umowa została podpisana dnia 30 stycznia 2015 r. w Politechnice Warszawskiej. Porozumienie dotyczy współpracy naukowej między stronami w zakresie prowadzenia badań mózgu.

Wielki sukces CEZAMAT-u

CEZAMAT PW Sp. z o.o. znalazła się w gronie trzech zwycięskich polskich projektów zakwalifikowanych do grona laureatów konkursu Teaming for Excellence w ramach programu Horyzont 2020.

Wydziałowy Dzień Kariery WAiNS 2015

Wydziałowy Dzień Kariery Wydziału Administracji i Nauk Społecznych zorganizowano w konwencji „targowej”. Studenci i pracodawcy omawiali plany rozwoju zawodowego, wspólnie zastanawiając się nad sposobem osiągnięcia życiowego sukcesu.

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem władz PW

W dniach 22-23 stycznia 2015 r. w UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem m.in. prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu INTERSTUDENT 2014.

Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego

W dniu 19 stycznia 2015 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego. Profesor Janusz Zieliński wręczył członkom Rady Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.