Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

25 lat odrodzenia samorządu terytorialnego

Politechnika Warszawska, odpowiadając na apel Prezydenta Bronisława Komorowskiego, włącza się w obchody 25 Lat Samorządności. W tym roku mija bowiem ćwierć wieku od momentu, w którym samorząd terytorialny odrodził się na nowo.

XXXI Poligraficzne Konfrontacje o wadach papieru

XXXI Poligraficzne Konfrontacje pt. Wady papieru, obciągi a błędy w procesie offsetowego drukowania zwojowego w technologii cold-set i heat-set już za nami. Marcowe spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Stanisław Stachowicz zakończył pracę dydaktyczną

4 marca w Zakładzie Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW miała miejsce uroczystość zakończenia pracy dydaktycznej dr inż. Stanisława Stachowicza. Spotkanie zorganizowali pracownicy Zakładu i Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

23 marca 2015 r. w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz wręczenia Medalu Młodego Uczonego i Odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Podpisano porozumienie o współpracy z Petrotelem

W dniu 24 marca 2015 roku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Petrotel Sp. z o.o. dotyczące wykorzystania wzajemnych potencjałów w ramach wymiany doświadczeń.

100-lat Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku swój jubileusz. 20 marca 2015 r. uroczyście zainaugurowano obchody 100-lecia istnienia Wydziału, które wpisują się w 100-lecie Odnowienia Tradycji naszej Uczelni.

Prof. Jerzy Duszyński wybrany na stanowisko prezesa PAN

Prof. Jerzy Duszyński będzie przez cztery lata prezesem Polskiej Akademii Nauk - zdecydowali w czwartek 19 marca 2015 r.  członkowie Zgromadzenia Ogólnego PAN. Zastąpi na tym stanowisku prof. Michała Kleibera.

Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

17 marca 2015 r. obchodzono 85. rocznicę urodzin prof. Zbigniewa Grabowskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jubileusz miał miejsce w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej.

Oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w PW

16 marca 2015 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Władz Uczelni, Władz Wydziału EiTI, CWM, SSPW oraz profesorowie prowadzący zajęcia i zagraniczni studenci.

Wizyta delegacji z Chin

W dniu 13 marca 2015 r. Prezydent North China University of Technology wraz z towarzyszącą mu delegacją złożyli oficjalną wizytę w Politechnice Warszawskiej. Celem wizyty było odnowienie zainicjowanej w 2004 r. współpracy.

PW i Thales podpisały list intencyjny o współpracy w obszarach naukowym i badawczo-rozwojowym

12 marca 2015 PW i firma Thales podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Kooperacja obejmie wspólne opracowania w obszarze obrony powietrznej, technologii kosmicznych oraz platform bezzałogowych statków latających. Współpraca rozpocznie się w tym roku.

Nawiązanie współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej pomiędzy PW a EDF SA

W dniu 12 marca prof. Jan Szmidt, Rektor PW oraz Xavier Ursat, Wiceprezes EDF SA, New Nuclear Projects & Engineering, podpisali porozumienie o nawiązaniu oficjalnej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju jądrowego, eksploatacji elektrowni jądrowych oraz szkoleń.

15 lat Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

12 marca 2015 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych z okazji obchodów 15-lecia jej działalności. Podczas wydarzenia wręczono medale okolicznościowe 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

14. edycja Forum Młodej Logistyki i Targi Pracy Transportu i Logistyki w Politechnice Warszawskiej

Forum Młodej Logistyki to najstarsza i największa konferencja, rozpoznawana przez czołowe firmy logistyczne. Jej czternastej edycji towarzyszyły Targi Pracy Transportu i Logistyki, które odbyły się dnia 5 marca 2015 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Profesor Zbigniew Błocki nowym szefem Narodowego Centrum Nauki

Prof. Zbigniew Błocki został nowym dyrektorem Narodowego Centrum Nauki - agencji finansującej badania, w której o rozdziale środków decydują sami naukowcy. Będzie zarządzał agencją przez najbliższe cztery lata.

„Pakt dla Innowacyjności” podpisany przez Polski Instytut Technologii i Krajową Izbę Gospodarczą

Polski Instytut Technologii oraz Krajowa Izba Gospodarcza w dniu 19 lutego 2015 r. podpisały „Pakt dla Innowacyjności”, którego hasłem przewodnim jest: „Czas na rozwój polskich technologii”.

Ogólnopolskie spotkanie Prorektorów w Politechnice Warszawskiej

W dniu 24 lutego 2015 roku Prorektorzy zrzeszeni w Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych spotkali się w Politechnice Warszawskiej.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

Politechnika Warszawska gościła Puchar Mistrzów Świata

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, można było zobaczyć w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 24 lutego 2015 r. Prezentację trofeum zorganizowała AZS Politechnika Warszawska.