Kopernik w odsłonie ONZ

Prof. Piotr Wolański z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW odsłonił w siedzibie ONZ kopię obrazu Jana Matejki – „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Na wystawie zaprezentowano także model pierwszego polskiego satelity naukowego „LEM”.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 16 czerwca 2014 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu PW Pani Elżbiecie Dudzińskiej oraz wykładem dr. Andrzeja Smirnowa pt. „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska”.

Fiat omawia warunki współpracy

Spotkanie z firmą Fiat na Politechnice Warszawskiej

16 czerwca 2014 r. w Politechnice Warszawskiej miała miejsce wizyta przedstawicieli Centro Ricerche Fiat. Podczas spotkania omówiono m.in. warunki współpracy przy organizacji kolejnej edycji Konkursu im. Giovanniego Agnelliego.

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014

KRRiT

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Radioelektroniki PW, odbyło się dniach 11-13 czerwca na terenie Gmachu Głównego. W programie przewidziano m.in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje filmowe.

Rada ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego o akademickości Płocka

W dniu 9 czerwca w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego. Głównym tematem rozmów były działania Uczelni na terenie Płocka.

AZS Politechnika Warszawska z nowym sponsorem

Firma 4You Airlines została sponsorem strategicznym AZS Politechniki Warszawskiej. Umowę o współpracy podpisano we wtorek 3 czerwca podczas konferencji prasowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

XXXIV Sympozjum AQUA

W dniach 29 i 30 maja 2014 roku odbyło się już po raz trzydziesty czwarty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska.

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Święto Wolności

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

Podpisanie umowy o współpracy z Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie

Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie podpisał umowę o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Założenia dokumentu przewidują m.in. utworzenie platformy badawczej i przygotowanie zaplecza edukacyjnego.

Informatyka pod lupą chemika. Wywiad z profesorem Markiem Kręglewskim

Jak to się stało, iż chemik został dyrektorem Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji? Skąd wziął się pomysł platformy USOS? Na te pytania i wiele innych odpowiada Profesor Marek Kręglewski z UAM.

Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Po kwietniowym podpisaniu listu intencyjnego, Politechnika kontynuuje prace nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu. Kolejne spotkanie z Partnerami projektu i dziennikarzami odbyło się dnia 2 czerwca 2014 r. w Sali Senatu PW.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Dnia 30 maja 2014 r. w Sali Senatu odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej z Politechniką Warszawską

Klaster Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej

Na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, dnia 28 maja podpisano porozumienie dotyczące współpracy w zakresie Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest Politechnika Warszawska.

XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów

W Sali Senatu, dnia 29 maja rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Politechnice Warszawskiej.

Boeing w Politechnice Warszawskiej

Firma Boeing i Politechnika Warszawska poszukują możliwości rozszerzenia współpracy w zakresie naukowo-badawczym. Z tej okazji Uczelnię wizytował Dennis Muilenburg.

Technische Universität Dresden we współpracy z PW

TU Dresden

W dniu dwudziestym drugim maja br., w Politechnice Warszawskiej gościła delegacja Technische Universität Dresden, pod przewodnictwem Rektora, prof. Hansa Muller-Steinhagena. W skład delegacji weszło również dwóch Prorektorów oraz grupa Profesorów aktywnie współpracujących z naszą Uczelnią.

VII Ogólnopolskie Sympozjum - Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Wystawa pojazdów

Tegoroczne sympozjum na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych poświęcone było historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliżając tym samym techniki rekonstrukcji oraz konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne. Wystawę zorganizował Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej.

Umowa o współpracy z firmą SoftHard S.A.

W dniu 23 maja 2014 r. została uroczyście podpisana umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a firmą SoftHard S.A. Porozumienie dotyczy kooperacji w zakresie ekonomii i rachunkowości oraz informatyki.

Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!

W tegorocznym, jubileuszowym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” nasza Uczelnia okazała się najlepsza w zestawieniu szkół o profilu technicznym.

Spotkanie z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI

W ramach wdrażania w Politechnice platformy USOS oraz SAP, Uczelnię odwiedzili goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z prof. Markiem Kręglewskim, Dyrektorem MUCI.