Większy budżet na naukę

W liście do prof. Wiesława Banysia, Przewodniczącego KRASP, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje o zwiększeniu wydatków na naukę.

Warszawski Salon Maturzystów 2014 powitały tłumy

Dwudniowa impreza w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej przyciągnęła niezliczone rzesze studentów przyszłości. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Politechnika włącza się w prace na rzecz bezpieczeństwa

Wkład Politechniki Warszawskiej w naukę jest powszechnie znany i doceniany. Tym razem propozycje tworzone na rzecz bezpieczeństwa kraju zostały przedstawione Ministerstwu Obrony Narodowej.

CEZAMAT buduje przyszłość

10 września 2014 r. na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Klaster GEOPOLI z Politechniką Warszawską

8 września 2014 r. Politechnika Warszawska przystąpiła do klastra GEOPOLI. Obok Wydziału Geodezji i Kartografii PW porozumienie podpisało 28 sygnatariuszy reprezentujących świat nauki i biznesu.

Polski Kongres Gospodarczy 2014

Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „Biznes dla Nauki, Nauka dla Biznesu”. Tematyka spotkania obejmowała wypracowanie wizji samodoskonalącego się systemu w kontekście zbliżenia poglądów środowisk naukowych i biznesu.

Politechnika Warszawska i Lockheed Martin zacieśniają współpracę i świętują pierwszy sukces

Wzajemne relacje obu podmiotów odnoszą się do rozwoju przez wiedzę. Efektem współpracy jest m.in. projekt optymalizacji wykorzystania bezzałogowych systemów lotniczych.

Wszystkie kolory Gmachu Głównego PW

Jaki będzie? Różowy jak babcine reformy, a może apetyczny niczym kremowa beza? My już wiemy. Kolor elewacji będzie po prostu klasyczny!

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym z podpisem Prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski 13 sierpnia podpisał  nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Wraz z całym pakietem nowych rozporządzeń wejdzie ona w życie z początkiem nowego roku akademickiego 2014/2015.

AZS PW pozyskuje wsparcie Home Invest

U progu rozpoczęcia nowego sezonu 2014/2015 sytuacja klubu wygląda całkiem obiecująco. AZS PW właśnie pozyskał wsparcie czwartego partnera.

KRASP o nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich popiera nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. „Są tam rozwiązania, które pomogą skuteczniej funkcjonować szkołom wyższym” – mówi przewodniczący KRASP, prof. Wiesław Banyś.

Wymiana międzyuczelniana z Uniwersytetem Hokkaido

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie, które pozwoli nawiązać współpracę między studentami naszej Uczelni a społecznością akademicką Uniwersytetu Hokkaido w Japonii. Stosowne dokumenty zostały podpisane dnia 11 sierpnia 2014 r.

Kod Enigmy – złamany. Tablica – odsłonięta

Warta żołnierska przy pamiątkowej tablicy

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci autorów złamania kodów Enigmy odbyło się 5 sierpnia 2014 r. przy ul. Śniadeckich 8. Uroczystości towarzyszyło Międzynarodowe Seminarium Naukowe w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.

Politechnika uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

W przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele Politechniki wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskie czyny 3 Baonu Pancernego AK „Golski”.

Nowela ustawy o uczelniach ułatwi współpracę z firmami

Nowelizacja ustawy o uczelniach m.in. pomoże w walce z bezrobociem młodych i ułatwi współpracę uczelni z biznesem - mówi PAP szefowa resortu nauki Lena Kolarska-Bobińska. Zapowiada też, że resort chce przygotować strategię rozwoju sektora nauki.

Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej

Mimo nie najlepszych wyników tegorocznych matur z matematyki, naszą Uczelnię wybierają te osoby, dla których przedmioty ścisłe nie mają tajemnic. Przedstawiamy hity tegorocznej rekrutacji.

Odnowienie porozumienia o współpracy pomiędzy PW i DIT

W dniu 8 lipca 2014 r. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz prof. Brian Norton, Rektor Dublin Institute of Technology, podpisali Memorandum of Understanding, kontynuując tym samym rozpoczętą 7 lat temu współpracę.

Nauka 2.0 w konsultacjach społecznych KE

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące Nauki 2.0. Zbadane ma być m.in. podejście do otwartego prowadzenia badań naukowych. Konsultacje potrwają do końca września.

Instytut Technologii Elektronowej dziewiątym członkiem CEZAMAT-u

CEZAMAT`

Warszawski Instytut Technologii Elektronowej (ITE) dołączył do grona konsorcjantów CEZAMAT-u. Dotychczas Centrum skupiało osiem renomowanych ośrodków naukowych, w tym cztery instytuty Polskiej Akademii Nauk.

PW Filia w Płocku podpisała porozumienie ze SNiIE

30 czerwca podpisane zostało porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku, a Stowarzyszeniem Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja.