Innowacyjne formy kształcenia UT3

W dniu 20 listopada 2014 r. w Klubie Absolwenta PW odbyło się spotkanie zespołów z trzech uczelni: Politechniki Łódzkiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej w ramach porozumienia UT3 obejmującego innowacyjne formy kształcenia.

Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

CWM PW odwiedza Targi Szkolnictwa Wyższego w Wietnamie

W dniach 15-16 listopada 2014 r. Pan Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej, wziął udział w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Wietnamie.

THALES wspiera myśl techniczną Politechniki Warszawskiej

18 listopada 2014 r. w Gmachu Głównym PW odbyło się seminarium dedykowane współpracy naukowo-przemysłowej w obszarze obronności pomiędzy firmą THALES a wiodącymi polskimi ośrodkami naukowymi i przemysłowymi. Spotkanie otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

NANORA i PW rozmawiają o nanotechnologii

18 listopada 2014 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej Uczelni z delegacją konsorcjum NANORA (Nano Regions Alliance). Wymianie poglądów towarzyszyły prezentacje PW, CEZAMAT-u oraz GSI.

Seminarium jubileuszu 75. urodzin prof. Antoniego Dmowskiego

Dnia 18 listopada 2014 r. odbyło się jubileuszowe seminarium dedykowane 75. urodzinom profesora Antoniego Dmowskiego. Organizatorem spotkania był Wydział Elektryczny PW.

Senat PW przyjął założenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego

14 listopada 2014 r., w trakcie uroczystej sesji posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, senatorowie przyjęli założenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026.

Film naukowy wczoraj, dziś i jutro

7 listopada 2014 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Film naukowy wczoraj, dziś i jutro”. Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze tendencje oraz kierunki dotychczasowych działań w obszarze filmu naukowego.

Obchody Święta Niepodległości z udziałem Politechniki Warszawskiej

11 listopada obchodzony w roku 25-lecia Wolnej Polski przyniósł nie tylko rocznicę wydarzeń niepodległościowych, ale i udział w nich Rektora Politechniki Warszawskiej. Z rąk Prezydenta RP odznaczenie otrzymał prof. Leon Gradoń.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-22 listopada 2014 r. Politechnika organizowała cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pomagających zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów oraz kreowania własnej marki.

Otwarcie nowych laboratoriów technologicznych w Zakładzie Technologii Poligraficznych

W dniu 28 października 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowych laboratoriów technologicznych sponsorowanych przez firmy Digiprint Sp. z o.o., Hewlett Packard, HP INDIGO oraz ESKO.

Święto Politechniki Warszawskiej

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”. Z tej okazji w dniach 14-16 listopada odbyło się szereg uroczystości z udziałem Władz Uczelni i zaproszonych gości.

Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.

Metro zmienia Warszawę z Politechniką Warszawską

28 października 2014 r. po raz pierwszy w Politechnice Warszawskiej spotkali się wszyscy polscy przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP), żeby rozmawiać o przestrzeni miejskiej w kontekście transportu publicznego, a w szczególności metra.

V Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się V Forum Rozwoju Mazowsza. Prelegenci udzielali porad, jak pozyskać źródła finansowania zewnętrznego  i wskazywali branże, które mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach.

III Forum Budowlane - Płock 2014

W dniach 22 i 23 października 2014 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się III Forum Budowlane - Płock 2014. Podczas spotkania podjęto temat budownictwa energooszczędnego oraz rewitalizacji obiektów budowlanych.

Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland

W 2015 roku wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie kontynuować działania na rzecz podnoszenia poziomu umiędzynarodowienia polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Synergia nauki i biznesu. Relacja z konferencji CEZAMAT-u

W dniach 13-15 października 2014 r. odbyła się interdyscyplinarna konferencja zorganizowana przez Politechnikę Warszawską, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Politechnika Warszawska wspiera ADAMED SmartUP

Projekt ADAMED SmartUP jest przedsięwzięciem, które wspiera uzdolnioną młodzież i umożliwia jej dotarcie do najlepszych uczelni. Honorowy patronat nad projektem objęła Politechnika Warszawska.

Projekty badawczo-rozwojowe priorytetem PW, AGH i PKN ORLEN

Innowacyjność, efektywność, bezpieczeństwo, ochrona środowiska. Powyższe hasła stanowią trzon zagadnień dla podpisanych przez PW, AGH i PKN ORLEN umów o współpracy.