Wydarzenia

Święto Politechniki Warszawskiej

Tegoroczne wydarzenie zostało objęte „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności”. Z tej okazji w dniach 14-16 listopada odbyło się szereg uroczystości z udziałem Władz Uczelni i zaproszonych gości.

Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce. 

Metro zmienia Warszawę z Politechniką Warszawską

28 października 2014 r. po raz pierwszy w Politechnice Warszawskiej spotkali się wszyscy polscy przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP), żeby rozmawiać o przestrzeni miejskiej w kontekście transportu publicznego, a w szczególności metra.

V Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się V Forum Rozwoju Mazowsza. Prelegenci udzielali porad, jak pozyskać źródła finansowania zewnętrznego  i wskazywali branże, które mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach.

III Forum Budowlane - Płock 2014

W dniach 22 i 23 października 2014 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyło się III Forum Budowlane - Płock 2014. Podczas spotkania podjęto temat budownictwa energooszczędnego oraz rewitalizacji obiektów budowlanych.

Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland

W 2015 roku wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego będzie kontynuować działania na rzecz podnoszenia poziomu umiędzynarodowienia polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Synergia nauki i biznesu. Relacja z konferencji CEZAMAT-u

W dniach 13-15 października 2014 r. odbyła się interdyscyplinarna konferencja zorganizowana przez Politechnikę Warszawską, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Politechnika Warszawska wspiera ADAMED SmartUP

Projekt ADAMED SmartUP jest przedsięwzięciem, które wspiera uzdolnioną młodzież i umożliwia jej dotarcie do najlepszych uczelni. Honorowy patronat nad projektem objęła Politechnika Warszawska.

Projekty badawczo-rozwojowe priorytetem PW, AGH i PKN ORLEN

Innowacyjność, efektywność, bezpieczeństwo, ochrona środowiska. Powyższe hasła stanowią trzon zagadnień dla podpisanych przez PW, AGH i PKN ORLEN umów o współpracy.

IWIS 2014 rośnie w siłę polskich wynalazków

System zmieniający położenie lusterek zależnie od pozycji motorzysty to tylko jeden z 400 wynalazków prezentowanych na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2014, którą otwarto 14 października w Politechnice Warszawskiej.

„Zawód naukowiec” kreuje innowacyjną przyszłość

Twarzą kampanii „Zawód naukowiec” został Isaac Newton. Atrybutem - jego jabłko. Akcję pod patronatem MNiSW zainaugurowano w Politechnice Warszawskiej, gdzie uhonorowano laureatów Diamentowego Grantu i Generacji Przyszłości.

Politechnika Warszawska uczestniczy w projekcie CePT

Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii stanowi przedsięwzięcie, które w jednym miejscu skupiać będzie środowiska badawcze w celu utworzenia prężnie działającego ośrodka naukowego. Jednym z konsorcjantów jest Politechnika Warszawska.

Profesor Sir Leszek Borysiewicz w Politechnice Warszawskiej

20 października w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbył się wykład znakomitego brytyjskiego naukowca polskiego pochodzenia prof. Sir Leszka Borysiewicza.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku rozpoczęła rok akademickich wyzwań

XLVIII uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 6 października 2014 r. Podczas wydarzenia wręczone zostały medale, wyróżnienia i nagrody.

IV Warszawskie Dni Techniki

W dniach 22-24 października 2014 r. odbyły się IV Warszawskie Dni Techniki. Jednym z organizatorów była Politechnika Warszawska. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Warszawa - technika wczoraj, dziś, jutro”.

Politechnika wspiera nowe rozwiązania dla energetyki

2 października 2014 r. w Sali Senatu PW odbyło się spotkanie konsultacyjne z zakresu prac przygotowawczych do programu sektorowego. Wydarzenie zorganizowano przy udziale podmiotów zrzeszonych w KIGEiT.

Ambasada Izraela przedstawia propozycje współpracy

W dniu 2 października br. w Politechnice Warszawskiej gościli przedstawiciele Ambasady Izraela – Ruth Cohen Dar, Zastępca Ambasadora, Anna Ben-Ezra, Attache ds. Kulturalnych oraz Ewa Rudnik, Dyrektor Departamentu Edukacji.

Spotkania Młodych Naukowców Warszawy i Cambridge

W historycznych murach Uniwersytetu w Cambridge właśnie dobiegło końca dwudniowe II Spotkanie Młodych Naukowców Warszawy i Cambridge (Cambridge-Warsaw Young Scientists Meeting, 14-15 września 2014).

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

Zgodnie z tradycją, inauguracja odbyła się  dnia 1 października. Rok akademicki 2014/2015 uroczyście otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Wykład w ramach obchodów 25-lecia Wolności wygłosił prof. Jerzy Woźnicki.

List Marszałka Adama Struzika

Inauguracja nowego roku akademickiego jest wydarzeniem, które uroczyście wprowadza nas w kolejne wyzwania. Życząc wielu inspiracji, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik kieruje list do społeczności PW.