Patronaty Politechniki Warszawskiej 2015

Politechnika Warszawska co roku swoim patronatem obejmuje różnorodne wydarzenia kulturalne, naukowe, społeczne itd. W poniższym artykule przedstawiamy honorowe patronaty PW na rok 2015.

Bliżej Indonezji. CWM PW zacieśnia więzi współpracy

11 stycznia 2015 r. Pan Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej spotkał się z przedstawicielami indonezyjskiego sektora publicznego w celu omówienia wymiany stypendialnej studentów obu krajów.

Seminarium Technologii Rakietowych

16 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym odbyło się seminarium uczestników Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych. Projekt realizowany jest Politechnice Warszawskiej.

Fantastyczna oprawa meczu na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Mecz PlusLigi pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i PGE Skrą Bełchatów był świętem siatkówki - w dosłownym tych słów znaczeniu. Hala Torwaru pękała w szwach, zawodnicy postarali się o emocje, a organizatorzy zapewnili kibicom wiele atrakcji.

Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Relacja z XI Spotkania Interdyscyplinarnego CEZAMAT

8 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym PW odbyło się XI Spotkanie Interdyscyplinarne zorganizowane w ramach projektu CEZAMAT. Tematem wydarzenia były „Różne oblicza grafenu”. Popularne zagadnienie oraz obecność ekspertów sprawiły, że frekwencja na spotkaniu była bardzo wysoka.

Wielki Bal Karnawałowy na 100-lecie nauczania w języku polskim

17 stycznia 2015 roku Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski zorganizowały wspólnie „Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej”.

Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2015.

KRASP o inwestycjach UE i budżecie programu Horyzont 2020

KRASP wraz z konferencjami Rektorów z Francji, Niemiec, Anglii i Holandii oraz europejskimi instytucjami naukowymi wystosowała wspólne stanowisko do przewodniczącego Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, w sprawie proponowanych inwestycji UE i zmniejszenia budżetu programu Horyzont 2020.

Polsko-norweski program badawczy

Dnia 16 grudnia 2014 r. miało miejsce spotkanie przedstawicieli Politechniki Warszawskiej z ośmiosobową norweską delegacją rządową z Ministerstwa Edukacji i Badań, której przewodniczył podsekretarz stanu w tym Ministerstwie Espen Aasen.

Memorandum Wydziału Transportu PW i University of Toronto

W dniu 4 grudnia 2014 roku podpisano w Kanadzie „Memorandum of  Understanding”. Sygnatariuszami porozumienia zostali: The Faculty of Applied Science and Engineering Univeristy of Toronto i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

J.W. Construction Holding S.A. sponsorem AZS PW

AZS Politechnika Warszawska pozyskała dużego partnera. Stołeczny klub związał się umową z firmą J.W. Construction Holding S.A. Największy polski deweloper został tym samym sponsorem strategicznym drużyny siatkarzy.

CEZAMAT – podsumowanie trzeciego kwartału budowy

Minął III kwartał budowy jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczych w dziedzinie nanotechnologii i zaawansowanych materiałów CEZAMAT. Prace prowadzone są z nieznacznym wyprzedzeniem harmonogramu.

Wigilia ogólnouczelniana 2014

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej i Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo zapraszają wszystkich studentów i pracowników naszej Uczelni na Wieczór Wigilijny.

Podniebni Szpiedzy na Dniu Teledetekcji 2014

Wydział Geodezji i Kartografii wraz z Platformą Technik Kosmicznych Politechniki Warszawskiej i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w Dniu Teledetekcji 2014. Tematem przewodnim byli „Podniebni Szpiedzy”.

Politechnika Warszawska współpracuje z CERN

Wizyta delegacji Politechniki Warszawskiej w Europejskim Laboratorium Badań Jądrowych CERN pod Genewą stała się okazją do podpisania porozumienia o współpracy z naszą Uczelnią.

PW nadała tytuł Doktora Honoris Causa Rektorowi Narodowego Kijowskiego Uniwersytetu Technicznego

8 grudnia 2014 r., prof. Mikhail Zgurovski, Rektor Politechniki Kijowskiej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora PW, dyplom nadania tytułu Doktora Honoris Causa.

ORLEN Laboratorium nawiązuje współpracę z PW Filią w Płocku

W dniu 27 listopada 2014 roku zostało uroczyście podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a ORLEN Laboratorium Sp. z o.o.

Porozumienie Spółek Celowych przyjmuje nowych członków

Porozumienia Spółek Celowych poszerzyło swój skład o jedenaście nowych podmiotów. Tym samym liczy ono dwudziestu członków. Przedstawiciele wszystkich Spółek spotkali się z tej okazji w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej.

Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2

W dniach 29-30 listopada oraz 6-7 grudnia 2014 r. odbywał się Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2. Patronat nad imprezą objął prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.