Wydarzenia

„Pakt dla Innowacyjności” podpisany przez Polski Instytut Technologii i Krajową Izbę Gospodarczą

Polski Instytut Technologii oraz Krajowa Izba Gospodarcza w dniu 19 lutego 2015 r. podpisały „Pakt dla Innowacyjności”, którego hasłem przewodnim jest: „Czas na rozwój polskich technologii”.

Ogólnopolskie spotkanie Prorektorów w Politechnice Warszawskiej

W dniu 24 lutego 2015 roku Prorektorzy zrzeszeni w Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych spotkali się w Politechnice Warszawskiej.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

Politechnika Warszawska gościła Puchar Mistrzów Świata

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, można było zobaczyć w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 24 lutego 2015 r. Prezentację trofeum zorganizowała AZS Politechnika Warszawska.

Działania IBS PW w zakresie transferu technologii w latach 2013-2014

IBS PW rozpoczął faktyczną działalność po 1 lipca 2013 roku i od tego czasu realizuje zadania z zakresu komercjalizacji badań Politechniki Warszawskiej. Prezentowane zestawienie obejmuje dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie.

„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało program na rzecz innowacji

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze” jest awans woj. mazowieckiego w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie w zaledwie kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności.

PANTHER w Politechnice Warszawskiej

W dniach 11-12 lutego 2015 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się pierwsze spotkanie partnerów nowego projektu PANTHER (Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research), mające na celu dokonanie ustaleń niezbędnych do rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia.

Rok rozwoju i unijnych milionów

Rok 2014 w Politechnice Warszawskiej to czas prezentacji efektów precyzyjnego inwestowania funduszy, pozyskanych przez Uczelnię z Unii Europejskiej. Obecna, łączna wartość inwestycji strategicznych to prawie 200 000 000 zł!

Platforma Badań Mózgu PW współpracuje z Instytutem Biologii Doświadczalnej PAN

Stosowna umowa została podpisana dnia 30 stycznia 2015 r. w Politechnice Warszawskiej. Porozumienie dotyczy współpracy naukowej między stronami w zakresie prowadzenia badań mózgu.

Wielki sukces CEZAMAT-u

CEZAMAT PW Sp. z o.o. znalazła się w gronie trzech zwycięskich polskich projektów zakwalifikowanych do grona laureatów konkursu Teaming for Excellence w ramach programu Horyzont 2020.

Wydziałowy Dzień Kariery WAiNS 2015

Wydziałowy Dzień Kariery Wydziału Administracji i Nauk Społecznych zorganizowano w konwencji „targowej”. Studenci i pracodawcy omawiali plany rozwoju zawodowego, wspólnie zastanawiając się nad sposobem osiągnięcia życiowego sukcesu.

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem władz PW

W dniach 22-23 stycznia 2015 r. w UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem m.in. prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu INTERSTUDENT 2014.

Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego

W dniu 19 stycznia 2015 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego. Profesor Janusz Zieliński wręczył członkom Rady Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2015

Politechnika Warszawska co roku swoim patronatem obejmuje różnorodne wydarzenia kulturalne, naukowe, społeczne itd. W poniższym artykule przedstawiamy honorowe patronaty PW na rok 2015.

Bliżej Indonezji. CWM PW zacieśnia więzi współpracy

11 stycznia 2015 r. Pan Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej spotkał się z przedstawicielami indonezyjskiego sektora publicznego w celu omówienia wymiany stypendialnej studentów obu krajów.

Seminarium Technologii Rakietowych

16 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym odbyło się seminarium uczestników Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych. Projekt realizowany jest Politechnice Warszawskiej.

Fantastyczna oprawa meczu na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Mecz PlusLigi pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i PGE Skrą Bełchatów był świętem siatkówki - w dosłownym tych słów znaczeniu. Hala Torwaru pękała w szwach, zawodnicy postarali się o emocje, a organizatorzy zapewnili kibicom wiele atrakcji.

Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Relacja z XI Spotkania Interdyscyplinarnego CEZAMAT

8 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym PW odbyło się XI Spotkanie Interdyscyplinarne zorganizowane w ramach projektu CEZAMAT. Tematem wydarzenia były „Różne oblicza grafenu”. Popularne zagadnienie oraz obecność ekspertów sprawiły, że frekwencja na spotkaniu była bardzo wysoka.

Wielki Bal Karnawałowy na 100-lecie nauczania w języku polskim

17 stycznia 2015 roku Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Warszawski zorganizowały wspólnie „Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej”.