Setny koncert na stulecie niepodległości

13 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej zabrzmiał setny koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”, który zainaugurował obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Politechnice Warszawskiej.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2018

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

25 lat Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

W dniu 8 grudnia 2017 roku na Wydziale Transportu odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Wydziału. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata biznesu oraz instytucji współpracujących z Wydziałem.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas promocji doktorskich i habilitacyjnych, które wręczono 15 grudnia 2017 roku.

100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zainaugurowano obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość odsłonięcia tablic upamiętniających profesorów Piątkowskiego i Makowskiego

Jednym z punktów obchodów Święta Politechniki w 2017 roku było odsłonięcie tablic upamiętniających prof. Felicjana Piątkowskiego, założyciela i pierwszego dyrektora Instytutu Poligrafii oraz prof. Andrzeja Makowskiego, współorganizatora studiów poligraficznych na Wydziale GiK Politechniki Warszawskiej.

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada w Politechnice Warszawskiej jest tym dniem, który jednoczy całą naszą akademicką społeczność w duchu wciąż na nowo przywoływanej tradycji - mówił profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

55 lat Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Uroczystości obchodów 55-lecia Wydziału Mechatroniki (d. Mechaniki Precyzyjnej), które odbyły się 13 października 2017 roku, obejmowały konferencję „Mechatronika dziś i jutro” oraz bankiet jubileuszowy.

25 lat Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

13 października 2017 roku odbyły się obchody 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W programie znalazły się m.in. konferencja pt. „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, a także Inauguracja i Graduacja programu Executive MBA.

70-lecie ZNP w Politechnice Warszawskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodził 70-lecie działalności w Politechnice Warszawskiej. 17 października 2017 r., w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczyste zebranie, podczas którego uhonorowano najbardziej zasłużonych członków organizacji.

100-lecie Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska świętuje setne urodziny. 7 października 2017 roku, w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczysty Zjazd Absolwentów wraz z Jubileuszową Sesją.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty pierwszy

6 października 2017 roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się 51. inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Podsumowania minionego roku dokonał gospodarz uroczystości prof. Janusz Zieliński, Prorektor ds. Filii.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 - relacja

W poniedziałek, 2 października 2017 roku Politechnika Warszawska uroczyście przywitała nowy rok akademicki. W roku zapowiadanych zmian w szkolnictwie wyższym pytania o przyszłość się mnożą, a odpowiedzi dostarcza historia.

Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2017/2018

- Uczelnia odpowiedzialna to taka, która nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania i wątpliwości jakie pojawiają się w trakcie pełnienia jej misji - mówił Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt w przemówieniu inaugurującym rok akademicki 2017/2018.

Narodowy Kongres Nauki

W dniach 19-20 września 2017 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Narodowy Kongres Nauki. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt założeń nowej ustawy.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej zapraszają na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2017 r., o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Inauguracje wydziałowe rozpocznie 28 września Wydział Chemiczny.

Godność doktora honoris causa dla Rektora Politechniki Warszawskiej

W związku z nadaniem Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi tytułu „Honorowy Doktor Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego” delegacja polska w dniach 3-4 września 2017 r. udała się na Ukrainę.

Prof. Janusz Walo został prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Walo objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich na czteroletnią kadencję.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej.